A HungaroMET előrejelzése alapján változékony és meleg idő vár ránk a következő órákban és napokban, ahol a napsütést időnként záporok, zivatarok, sőt akár viharos széllökések is megszakíthatják. Az ország délkeleti felén már vasárnap napközben megindult a felhőzet csökkenése, amely tovább folytatódik hétfő hajnalig. Bár sok helyen élvezhetjük majd a napsütést, zivatarokra és elsőfokú riasztásokra is fel kell készülnünk – különösen az ország keleti, délkeleti és nyugati térségeiben.
Hirdetés
Hétfőn hazánk délkeleti felén folytatódik a felhőzet szakadozása, csökkenése, amelynek eredményeként többórás napsütésre számíthatunk. A nap folyamán fátyolfelhők és gomolyfelhők jelennek meg, de ezek jellemzően nem borítják be teljesen az eget. A levegő hamar felmelegszik: délutánra a 30-35 °C közötti hőmérsékleti maximum válik jellemzővé, az Alföld déli, délkeleti régióiban pedig a napi középhőmérséklet elérheti vagy meghaladhatja a 25 °C-ot.
Bár alapvetően meleg, napos időre készülhetünk, a délutáni óráktól kezdődően helyenként záporok és zivatarok alakulhatnak ki. Reggel az ország keleti határszélén, majd később az északkeleti megyékben is lehet egy-egy elszigetelt zivatar, míg késő délutántól nyugat felől nő meg az esélye a csapadéknak.
Északkeleti régiók (pl. Szabolcs-Szatmár-Bereg, Borsod-Abaúj-Zemplén)
Nyugat-Magyarország (pl. Vas, Zala és Győr-Moson-Sopron vármegyék)
Alföld keleti és délkeleti térsége
A HungaroMET előrejelzése szerint zivatarok környezetében viharos széllökések, intenzív csapadék és kisebb jég is előfordulhat, ezért ezekre az időszakokra kiemelten javasolt az elővigyázatosság.
Hirdetés
A HungaroMET veszélyjelzése alapján az ország nagy részére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki zivatarveszély miatt. Kiemelten figyelnünk kell:
Zivatarokra és villámlásra
Hirtelen lezúduló nagy mennyiségű csapadékra
Kisebb méretű jégszemekre
Lokálisan erős, akár viharos széllökésekre
A délkeleti térségben különösen aktív lehet a légkör, ezért ott fokozottan indokolt a figyelmeztetés. Az ilyen típusú lokális zivatarokat sokszor nehéz előre jelezni, ezért fontos, hogy az emberek mobiltelefonon, rádión vagy interneten keresztül folyamatosan nyomon kövessék a frissítéseket.